POLICAJAC UBIO NAVIJAČA LACIJA

Gabrijelea Sandrija (26) upucao karabinjer tokom sukoba sa tifozima Juventusa kod Areca! Huligani se tukli širom Italije pred mečeve 12. kola, Inter - Lacio odloženo, Milan - Atalanta prekinuto

s1
s1

Italijanski fudbal juče je doživeo još jedan težak udarac! Navijač Lacija Gabrijele Sandri (26) ubijen je u tuči tifoza rimskog kluba i Juventusa u blizini Areca, a huligani širom „čizme" tukli su se pre skoro svih mečeva 12. kola. Zbog pogibije navijača, odložen je meč Inter - Lacio, dok je duel Atalante i Milana u Bergamu prekinut u sedmom minutu zbog divljanja huligana na tribinama.

a

Juve izvukao bod u Parmi

Zbog incidenta u Arecu sve utakmice Serije A počele su 10 minuta kasnije, a samo posle sedam minuta prekinut je duel Atalante i Milana u Bergamu zbog incidenata koje su izazvali domaći navijači. Utakmica između Intera i Lacija je odložena, a za iznenađenje kola pobrinula se Parma odigravši nerešeno s Juventusom (2:2). Domaćin je dugo vodio s 2:0, ali su Legrotalje i Jakinta doneli svojoj ekipi bod. Rezultati: Torino - Katanija 1:1 (1:0), Sijena - Livorno 2:3 (1:3), Ređina - Đenova 2:0 (1:0), Parma - Juventus 2:2 (1:0), Fiorentina - Udineze 1:2 (1:1), Roma - Kaljari (sinoć). Tabela: Inter 25, Fiorentina 23, Roma 22, Juventus 22, Udineze 22...

Nesrećni Sandri izgubio je život u slučajnom sudaru navijača Lacija i Juventusa juče pre podne nedaleko od Areca. „Lacijali" (radi se o ozloglašenoj grupi „Irudićibili") putovali su u Milano na meč protiv Intera, dok su tifozi „stare dame" išli u Parmu. Koban susret na autoputu pretvorio se u žestoku tuču, a pošto je fanova Juventusa bilo manje, oni su u pomoć pozvali policiju. „Karabinjeri" su uleteli u gomilu i pripucali, a jedan metak momentalno je usmrtio Sandrija, inače poznatog rimskog di-džeja, koji je mirno sedeo u kolima. U znak žaljenja, odložen je meč Inter - Lacio, a navijači koji su se zadesili na „San Siru", napustili su stadion u suzama. Sve utakmice 12. kola kalča počele su sa deset minuta zakašnjenja.

Policija Areca odmah je izdala saopštenje u kojem se navodi da je pogibija Sandrija nesrećan slučaj.

- Bio je to tragičan splet okolnosti. Naš policajac intervenisao je da bi sprečio tuču pristalica dva kluba i ispalio je hice u vazduh. Istragom će biti utvrđeno na koji način je pogođen Sandri, koji je sedeo u kolima, rekao je komandir policije u Arecu Vinćenco Đakobe.

s2
s2

Kada se raširila vest da je policija ubila navijača, nastao je pravi haos širom Italije, tifozi su se tukli gde su stigli, pre svega sa policijom, ali i između sebe. Najgore je bilo u Bergamu, gde su domaći navijači, poznati po neredima, pravili haos pre meča, da bi već u sedmom minutu duela protiv Milana prekinuli utakmicu. Oni su toliko divljali na svojoj tribini stadiona „Azuri Atleti D'Italija", da sudiji i delegatu nije preostalo ništa drugo, nego da prekine meč i isprazni tribinu. Iz bezbednosnih razloga, odlučeno je da se utakmica uopšte ne nastavlja, jer su sukobi navijača i policije nastavljeni i van stadiona.

Italijanski fudbal se tako, posle devet meseci, suočio s još jednom velikom navijačkom krizom. Podsetimo, početkom februara odloženo je celo kolo pošto je u tuči na utakmici Katanija - Palermo ubijen jedan policajac. Tada su sprovedene vanredne mere u ophođenju s navijačima, ali one očigledno nisu dale rezultate.

Izvor: PRESS