Globus

pošalji prijatelju štampaj MySpace Share it: Digg Buzz up

ATINA 31. 07. 2010

Beta-AP/AFP

U Grčkoj nastavljeno snabdevanje gorivom, ali i nevolje

Vojnim kamionima i cisternama u pratnji policije u Grčkoj se danas nastavlja dopremanje goriva, potvrdile su grčke vlasti, ali nevolje uzrokovane štrajkom vozača kamiona u jeku turističke sezone i dalje traju

Gorivo se vojnim vozilima doprema do aerodroma, bolnica i elektrana, a cisterne pod policijskom pratnjom snabdevaju benzinske pumpe.

Štrajkači su napali nekoliko vozila, ali nije bilo većih sukoba.

Po odluci Vlade Grčke sinoć su angažovani vojni kamioni i brodovi za snabdevanje građana motornim gorivom, a vojnici su počeli da voze kamione-cisterne oduzete od privatnika koji štrajkuju.

Višednevni štrajk većine od 60.000 privatnih prevoznika u Grčkoj poremetio je privredu, trgovinu i turizam i to usred sezone godišnjih odmora.

Vlasnici kamiona odlučili su da se ogluše o naređenje Vlade o uvođenju radne obaveze i nastave štrajk zbog kojeg je došlo i do nestašice namirnica širom Grčke, posebno na ostrvima.

Ignorisanje radne obaveze u Grčkoj povlači krivičnu odgovornost i gubitak dozvole za rad.

Suština spora prevoznika i Vlade su cena godišnje dozvole za obavljanje transporta i ukupan broj dozvola za to u Grčkoj. Vlada u okviru novih mera za ozdravljenje privrede namerava da liberalizuje izdavanje dozvola za kaminodžije, čemu se oni suprotstavljaju.

Kamiondžije su odbacile kompromisno rešenje vlade da im nadoknadi finansijski efekat liberalizacije njihove profesije.

Hiljade turista su i dalje zaglavljene, a otkazivanja rezervacija u hotelima su sve češća.

"Period do 15. avgusta je vrhunac turističke sezone, a cela sedmica je već izgubljena", rekao je predsednik grčke Privredne komore Vasilis Korkidis.

Pad turističke posete Grčkoj je tri odsto u odnosu na isti period prošle godine, a pad rezervacija u severnoj Grčkoj gde gosti većinom dolaze svojim automobilima, iznosi čak 15 odsto.

Agencije za iznajmljivanje vozila saopštile su da su paralisane pošto stotine turista odustaju od iznajmljivanja jer ne mogu da dođu do goriva.

Štrajkom je ugrožena i prehrambena industrija, posebno prerada bresaka.

komentari (2)
pošalji komentar

D [neregistrovani] (31. 07. 2010, 17:47:48)

Demokratska ,


Anarhija ! Ili namerno ...

pošalji odgovor

RANGO [neregistrovani] (01. 08. 2010, 10:21:37)

OK!

ja se vratih iz pefkohorija preksinoc...ma nije tolika frka...nasi svi, sa kojima razgovarah rekose da imaju preko pola rezervoara...tako da nema frke stici sa tom kolicinom i do Vranja!!..jedino kad sam svracao do ,,lidla,,u Kalitei nisam ukapirao gde je sva ona roba ,,nestala,,(dok sam bio dole mislio sam da strajkuju samo vozaci cisterni)a kad sam stigao kuci provalih da komplet kamiondzije strajkuju!kamioni smecari rade normalno!...bice gadno ako i car.sluzb.krenu u strajk...e onda ste prinudjeni da produzite letovanje...inace halkidiki je okej kaoi grci opusteno sve...od svega je najbolja voda,uvek cista samo malo manje slana(MANJE SE JOD OSECA)a i primetih da plima i oseka su dosta manje intezivni u odnosu na nase more...ali sve je mnogo bolje nego u paraliji,asprovalti i td.
pozdrav forumasima!

pošalji odgovor
Globus
Hejg ostao bez savetnika zbog gej afere

03. 09. 2010

Hejg ostao bez savetnika zbog gej afere

Šef britanske diplomatije Vilijam Hejg demantovao je juče glasine da je homoseksualac, a njegov savetnik i navodni partner Kristofer Majers podneo je ostavku zbog prevelikog ...

Arhiva
Arhiva
Click Here to Pick up the date
Click Here to Pick up the date