14. 02. 2018.

Uspešan povratak Krajinovića, čeka Dimitrova

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo turnira u Roterdamu pošto je savladao Feliksa Ožera-Aliesima – 6:2, 3:6, 7:5.

Srpski teniser uspeo je da zabeleži pobedu u prvom meču po povratku na teren, odnosno od poraza na startu turnira u Dohi drugog dana januara ove godine.

Filip je sjajno počeo i za tačno četrdeset minuta, uz dva brejka, stigao do vođstva u setovima.

Međutim, mladi Kanađanin uspeo je da uzvrati u šestom gemu drugog seta, pošto je prethodno u maratonskom gemu spasao brejk loptu, i da uvede susret u treći, odlučujući set.

Tada je do izražaja došlo iskustvo našeg igrača, koji je najpre spasao tri brejk šanse za vođstvo od 4:3, pre nego što je četvrtu brejk/set/meč loptu pretvorio u konačni trijumf.

Krajinović će se u drugom kolu sastati sa pobednikom duela između Bugarina Grigora Dimitrova i Japanca Juičija Sugite, koji je na programu oko 14 časova.

Ranije se u drugo kolo plasirao i Viktor Troicki, koji je savladao Nemca Jana-Lenarda Štrufa – 1:6, 7:6 (7:5), 6:2.

Turnir u Roterdamu igra se za nagradni fond od 1.862.925 evra.

Izvor: b92.net