13. 03. 2017.

Britanac "arhiviran", sledi okršaj sa Del Potrom

Posle skoro dva časa igre srpski teniser je savladao Kajla Edmunda i prošao u treće kolo Indijan Velsa - 6:4, 7:6 (7:5).

Savršen niz u Indijan Velsu se nastavlja! Uz dosta oscilacija je Novak Đoković uspeo da savlada Kajla Edmunda (V. Britanija) i da prođe u treće kolo – 6:4, 7:6 (7:5).

Uspeo je u drugom setu dva puta da vrati brejk zaostatka i da od 2:5 uvede set u taj-brejk i stigne do pobede.

U narednoj rundi ga čeka mnogo teži zadatak i 17. okršaj sa velikim prijateljem i rivalom Huanom Martinom Del Potrom.

- Morao sam da verujem da mogu da se vratim u drugom setu. Nije bilo lako, Kajl je odličan igrač i veoma sam srećan što sam prošao dalje - rekao je Đoković .

Pokazao je Novak dosta uspona i padova u ovom meču. U većem delu prvog seta je pokazivao bljeskove one igre koja ga je krasila u prvom delu prethodne godine. Forhendom je „crtao“ po terenu, ritern je bio skoro pa savršen, servis na nivou, agresivnost i pre svega pokazivanje emocija. Jedan brejk, a moglo je da ih bude i više po šansama, je bio dovoljan za vođstvo u setovima.

Želeo je Novak da započne i drugi set na isti način kao i prvi, oduzimanjem servisa rivalu.Imao je brejk priliku odmah, nije je iskoristio, a onda je kod rezultata 40:0 za srpskog igrača u sledećem gemu Edmund krenuo na sve ili ništa. Počeo je da udara lopticu snažnije i preciznije, osvojio je četiri poena u nizu, napravio brejk, a zatim nastavio u istom stilu i poveo sa 3:0. Imao je Britanac potom novu šansu da oduzme servis protivniku, ali se Novak dobrim servisima izvukao i smanjio rezultat.

Prekinuo je Nole „prazan hod“ osvajanjem tog gema, a onda je na krilima toga, uz par grešaka rivala, uspeo da vrati brejk i dođe do prilike da se u potpunosti vrati u meč. Međutim, dogodilo se upravo suprotno. Kajl nije psihološki pao, nastavio je sa agresivnom igrom, a nagrada za igru bez straha je stigla u vidu novog brejka. Tražio je Novak rešenje, često je menjao rekete, pokušavao da poremeti nalet protivnika, ali mu to nije polazilo za rukom.

Obojica su bila sigurna na servisu, pa je Edmund imao priliku da servira za izjednačenje. Nije imao Đoković nameru da odustane od drugog seta, ostao je smiren, strpljivo čekao svoju šansu i dočekao. Dužim razmenama je postepeno probijao bedem rivala i konačno uspeo da ga probije i vrati brejk (5:4). Kada je bilo najpotrebnije Srbin je pronašao pravi servis, izjednačio i u potpunosti se vratio u set.

Edmund je lagano dobio svoj gem, a srpski igač je uz malo poteškoća sa servisom uspeo da učini isto, pa je taj-brejk rešavao pitanje osvajača drugog seta.

Odlučujući gem je Novak započeo odlično, odmah je napravio mini-brejk, dobro servirao i poveo sa 3:0. Ipak, britanski predstavnik se nije predavao, uzvratio je istom merom i izjednačio (3:3). Usledila je promena strana, a Srbin je dobrim servisom osvojio poen, a potom napravio novi mini-brejk.

Edmund nije dozvolio novu šansu, smanjio je na 5:4, pa je Đoković imao dva servisa i priliku da reši sve. Forhend dijagonala kod prvog je bila savršena, pa je stigla i prva meč lopta. Paralela iz forhenda je završila daleko u autu, ali je tu ostala druga meč lopta na servis protivnika. Ritern je bio odličan, Kajl je lopticu poslao u aut, a Novak sa stegnutom pesnicom u vazduhu pokazao koliko mu znači ovaj trijumf – 7:5.

Izvor: novosti.rs