18. 02. 2007.  - Autor: D. RADELJIĆ

PROVUČE SE ZVEZDA!

Crveno-beli igrali samo 1:1 protiv Bežanije u Železniku, sigurnog poraza spasao ih novajlija Igor Burzanović sjajnim golom u 53. minutu

s
s

Fudbaleri Crvene zvezde juče su se baš provukli protiv Bežanije (1:1) u poslednjem susretu 17. kola Meridijan Superlige! Pred oko 5.000 gledalaca u Železniku (gde Bežanija igra kao domaćin) ekipa Dragoljuba Bekvalca ponovo je pokazala da ne leži crveno-belima, a razvoj događaja bio je sličan onom iz jesenjeg dela koji je odigran na "Marakani". Da ne beše odličnog Igora Burzanovića, Zvezda bi potpuno razočarala svoje navijače.

Bežanija je povela već u 11. minutu. Posle greške Anđelkovića usledio je brz kontranapad domaćina preko Stančeskog, koji precizno pronalazi veterana Osmanovića kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Da nešto ne valja u igri njegovog tima bio je svestan i Dušan Bajević, koji je već u 31. minutu izvršio prvu izmenu i umesto Trišovića uveo Burzanovića. Ulaskom crnogorskog reprezentativca Zvezdina igra je postala agresivnija i kreativnija. Imali su crveno-beli nekoliko prilika, a iz jedne od njih Anđelković je pogodio stativu.

U nastavku Zvezda je odmah napala, što joj se isplatilo u 53. minutu kada je Burzanović predivnim udarcem pogodilo levi gornji ugao nemoćnog Božovića i doneo izjednačenje. Uveo je trener Bajević i drugog napadača Milana Purovića, ali je Bežanija uspela da se odbrani. Najbliži drugom golu crveno-beli su bili u 83. minutu kada je Purović dobro šutirao, ali je lopta samo očešala stativu.

Zemun    17    0    3    14    5:29    3

Posle utakmice Dušan Bajević iz samo sebi znanih razloga nije želeo da se pojavi na konferenciji za medije. On je otišao u autobus sa igračima, a novinarima se obratio njegov pomoćnik Boško Đurovski:

- Utakmica je bila tvrda i po jakom vetru dosta teška za igru. Znali smo da će Bežanija igrati oprezno i čekati svoju šansu iz kontranapada. Tek ulaskom Burzanovića mi smo uspeli da poboljšamo igru i postignemo gol. Sve u svemu, bio je ovo meč bez izrazitih šansi i rezultat je realan.

Igor Burzanović, najbolji akter jučerašnjeg susreta, bio je presrećan zbog gola:

- Zadovoljan sam golom koji sam postigao, kao i svojim učinkom na debiju. Ipak, svi bismo bili mnogo zadovoljniji da smo uspeli da pobedimo - rekao je Burzanović.

Inače, Crvena zvezda juče nije mogla da računa na Dušana Bastu koji je dobio grip, dok "neposlušni" Marko Perović nije bio ni na klupi za rezervne igrače. Zašto? Odgovor zna samo Dušan Bajević.