13. 03. 2018.  - Autor: PressOnline

TRUD I RAD SE UVEK ISPLATE! Zvezda osvojila titulu šampiona posle 13 godina

Crvena zvezda je novi šampion Srbije

Posle trijumfa u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa rezultatom6:2, beogradski crveno-beli su i u revanšu u Novom Sadu savladali Vojvodinu sa 7:1 i zasluženo stigli dotitule prvaka posle 13 godina.

Zvezdini oklopnici su opravdali ulogu favorita, ove sezone u prvenstvuzabeležili su sve pobede i zasluženo su došli šampionskog pehara.Već posle tri minuta Zvezda je povela, a strelac je bio Sabado. Da bi u finalnoj seriji moglo da bude višeuzbuđenja najavio Laptev izjednačujućim golom u devetom minutu. Međutim, do kraja prve trećineZvezda je ponovo stekla prednost golom Daniela.

Displaying hokej_vosazvezda_80271.JPG

To kao da je pokolebalo domaće hokejaše i poljuljalonjihovo samopuzdanje pa je kvalitet hokejaša Crvene zvezde došao do izražaja.

Beogradski crveno-belisu do kraja utakmice još pet puta zatresli mrežu rivala i stigli do ubedljivog trijumfa, a u strelce su seupisali kapiten Brkušanin i po dva puta Šefić i Kluka.Vojvodina - Crvena zvezda 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Displaying hokej_vosazvezda_80068.JPG

Vojvodina: Belić, Gudbout, Dergačev, Jerković, Babić, Akimov, Laptev, Tumbas, Mirković, Radosavljević,Cengeri, Koholov, Milićević, Tomašević, Ekmečić, Milojković, Drozdik.

Displaying hokej_vosazvezda_79894.JPG

Crvena zvezda: Ranković, Mitić, Podunavac, Novaković, Đumić, Šefić, Kluka, Sabadoš, Kostev, Brkušanin,Bjelogrlić, Kerezović, Anić, Pajević, Bučkin, Daniel, Vučurević, Marković, Zvick, Vukićević, Novaković,Gačić.

Izvor: PressOnline