25. 05. 2017.

Odbojkaši ubedljivo počeli kvalifikacije za SP

Izabranici Nikole Grbića su rutinski odigrali meč protiv Belorusije, uz male osiclacije u drugom setu, i prema očekivanju ostvarili ubedljivu pobedu vrednu tri boda 3:0.

Srpski odbojkaši startovali su maksimalnom pobedom na turniru E grupe II runde kvalifikacija za SP 2018, koji je danas počeo u Zagrebu. Srbija je večeras, u 1. kolu, savladala Belorusiju 3:0, po setovima 25:17, 25:22 i 25:15, posle 92 minuta igre.

Utakmicu u Domu odbojke „Bojan Stranić“ posmatralo je 150 gledalaca, a sudili su Igor Šimpl iz Slovačke i Siniša Ovuka iz Bosne i Hercegovine.

Izabranici Nikole Grbića su rutinski odigrali meč protiv Belorusije, uz male osiclacije u drugom setu, i prema očekivanju ostvarili ubedljivu pobedu vrednu tri boda.

Srbija je od početka meča zaigrala koncentrisano, motivisano i precizno, što je donelo i rezultatsku prednost, koja se uvećavala kako je set odmicao. Na kraju je bilo 25:17 za Srbiju.

U drugom setu je Belorusija povela sa 6:3, pa 8:5, ali je Srbija u nastavku preokrenula rezultat i u završnici povela sa 17:14, kada je usledila pauza zbog problema za zapisničkim stolom. Povela je potom Srbija sa 21:16, a drugi set rešila u svoju korist sa 25:22.

U trećem setu Srbija je bila dominantna od početka i na kraju je Belorusiji prepustila 15 poena za maksimalnu pobedu na startu turnira u Zagrebu.

Izvor: novosti.rs