18. 05. 2018.  - Autor: B92

Uživo: CSKA se vraća, raste uzbuđenje u Areni!

Moskovski CSKA i madridski Real igraju od 21 čas drugi polufinalni meč Fajnal fora u Beogradu. CSKA – Real 71:75 (4/4)

StarSport
StarSport

Fajnal for Evrolige – Beograd

Fenerbahče – Žalgiris 76:67 (19:13, 20:20, 15:17, 22:17)
21:00 CSKA – Real Madrid

nedelja:
17:00 Meč za treće mesto
20:30 Finale

'Armejci' Dimitrisa Itudisa autoritativno su izborili petnaesti završni turnir u poslednjih šesnaest godina i žele da povrate titulu prvaka Evrope u Moskvu posle godinu dana pauze.

S druge strane, 'Kraljevići' su sjajnom igrom u drugom delu sezone, i pored svih povreda i problema koji su ih zadesili, uspeli da se domognu mesta među četiri najbolja tima Evrope, a nadaju se da bi Luka Dončić mogao da bude faktor koji će im doneti jubilarnu desetu titulu prvaka Evrope.

Bolji iz ovog duela igraće u nedelju od 20.30 u velikom finalu protiv Fenerbahčea, pošto je ekipa naših Željka Obradovića, Nikole Kalinića i Marka Gudurića prethodno porazila Žalgiris iz Kaunasa.

Tekstualni prenos meča pratite na našem sajtu.

IV četvrtina:

StarSport
StarSport

35' – Da nije bilo Kurbanova verovatno bi ovaj meč još ranije bio rešen, ali je i ovako Lasova ekipa bez većih problema čuvala vođstvo. Dodatni problem za 'Armejce', pored činjenice da je Klajburn bio totalno van ritma, bila je i nesportska greška Rodrigesa. Ipak, igrači Reala dirali su loptu posle drugog bacanja upravo Klejburna, pa su tako primili tri poena u jednom napadu – 69:75.

32' – Tavares postiže prve poene u odlučujućem kvartalu, ali je delovalo da će posle trojke De Koloa, odnosno pogotka Kurbanova, Moskovljani preuzeti momentum i uspeti da se vrate u egal. Međutim, Ljulj ubacuje četiri poena u nizu, Tavares se još jednom najbolje snalazi u reketu, da bi posle trojke Tompkinsa Real ekspresno povratio dvocifrenu prednost svom timu – 61:73.

III četvrtina:

StarSport
StarSport

30' – Ajon promašuje oba bacanja i propušta priliku da dodatno uveća prednost Reala, dok Hajns na drugoj strani, tek posle serije ofanzivnih skokova, uspeva da poentira, isto čini i u sledećem napadu, ali Ajon se ispravlja i posle lepog rolinga održava osetniju prednost Španaca – 56:63

28' – Itudisova ekipa previše se oslanjala na individualni kvalitet, birajući jako loša rešenja u fazi napada, ali se mora istaći i novi period odlične odbrane Madriđana. U isto vremen, na seriju Rejesa nadovezao se Kozer svojom drugom trojkom, da bi Dončić, svojom takođe drugom trojkom, pogotkom sa jedne noge produžio seriju 'Kraljevića' na 13:0 – 52:60.

25' – Kao i u prvom delu okršaja, nismo previše čekali na novi odgovor Reala. Tejlor pogađa još jednom posle skoka u fazi napada, posle dobre odbrane svoje prve poene upisuje i veteran Felipe Rejes, da bi posle polovičnog učinka istog igrača sa linije penala sada 'Kraljevski' klub stigao do novog preokreta – 51:52.

22' – Nastavila se igra u izuzetno visokom intentzitetu i posle povratka sa pauze, a ponovo je CSKA bio taj koji se nešto bolje snašao i mini serijom u uvodna dva minuta, uz treću treću trojku Klajburna, povratio prednost na svoju stranu – 51:47.

II četvrtina:

StarSport
StarSport

Poluvreme – Na ulasku u sam finiš prvog poluvremena videli smo elej-ap Ćaća i Otela Hantera za novo izjednačenje, pre nego što je CSKA u poslednjih 120 sekundi igre uspeo da pronađe rešenje za veoma dobru odbranu Reala i trojkama Klajburna i De Koloa preuzima vođstvo. Pablo Laso reaguje tajm-autom, Ljulj potom polaže u svom stilu, a Tompkins posle ofanzivnog skoka ipak donosi prednost Realu pred veliki odmor – 46:47

17' – Madriđani su nastavili da se oslanjaju na šut van linije 6,75, ali nije bilo realno da i dalje pogađaju u ovoliko velikom procentu, pa je meč ušao u nešto mirniji ritam i usledila je popularna rezultatska klackalica. Ipak, posle poena Nikite Kurbanova, odnosno nekoliko faulova u napadu, Kerol pogađa i treći put za tri – 38:40.

15' – Nastavila se neverovatna serija španskog sastava, posebno pri šutu za tri poena. Serhio Ljulj beleži svoju prvu trojku, Kajl Hajnc napokon prekida strašan nalet rivala, ali Džejsi Kerol već u sledećem napadu pogađa i po drugi put za tri, iz isto toliko pokušaja, za totalni preokret u Areni – 34:37.

12' – Real odličnim otvaranjem drugog perioda uspeva da izbriše sve pogrešno što je uradio u prvih deset minuta košarke. Fabijan Kozer trojkom pokreće seriju od 11:2, koju zaključuje Trej Tompkins sa iste razdaljine i dovodi 'Kraljeviće' na samo poen zaostatka – 32:31.

I četvrtina:

StarSport
StarSport

10' – Madriđani su i dalje veoma teško poentirali iz igre, pa su to uglavnom činili sa linije za slobodna bacanja. Istovremeno, CSKA je sa stopostotnom uspešnošću koristio probleme sa penalima rivala, a konačan rezultat prvog kvartala, za prvu dvocifrenu prednost, postavio je usamljeni Vil Klajburn iz kornera – 30:20

7' – Entoni Rendolf i Dončić na kratko prekida nalet Moskovljana, ali onda ponovo vezuju nekoliko loših napada praćenih jeftinim greškama i propuštaju prvu priliku da se potpuno vrate rezultatski u meč – 21:14.

5' – Međutim, takvo stanje stvari nije dugo potrajalo, a Higins je nastavio da pokazuje iz napada u napad da je veoma raspoložen za igru. Najpre je pogodio uz faul i realizovao penal, da bi potom fenomenalno zakucao preko Ajona, a u međuvremenu je i Ćaćo Rodriges pogodio za dva i za tri, pa su 'Armejci' ubrzo stigli do nešto osetnije prednosti – 15:9.

2' – Drugo polufinala trojkom otvara Kori Higins, a ni Luka Dončić ni Džefri Tejlor ne uspevaju da uvrate sa iste razdaljine u naredna dva napada. Na ulasku u treći minut Real napokon dolazi do prvih poena, pošto je Gustavo Ajon, koji je fauliran posle ofanzivnog skoka, pogodio oba slobodna bacanja – 3:2.