18. 05. 2018.  - Autor: B92

'Stotka' za poluvreme: Sjajna košarka i minimalna prednost Reala

Moskovski CSKA i madridski Real igraju od 21 čas drugi polufinalni meč Fajnal fora u Beogradu. CSKA – Real 46:47 (poluvreme)

StarSport
StarSport

Fajnal for Evrolige – Beograd

Fenerbahče – Žalgiris 76:67 (19:13, 20:20, 15:17, 22:17)
21:00 CSKA – Real Madrid

nedelja:
17:00 Meč za treće mesto
20:30 Finale

'Armejci' Dimitrisa Itudisa autoritativno su izborili petnaesti završni turnir u poslednjih šesnaest godina i žele da povrate titulu prvaka Evrope u Moskvu posle godinu dana pauze.

S druge strane, 'Kraljevići' su sjajnom igrom u drugom delu sezone, i pored svih povreda i problema koji su ih zadesili, uspeli da se domognu mesta među četiri najbolja tima Evrope, a nadaju se da bi Luka Dončić mogao da bude faktor koji će im doneti jubilarnu desetu titulu prvaka Evrope.

Bolji iz ovog duela igraće u nedelju od 20.30 u velikom finalu protiv Fenerbahčea, pošto je ekipa naših Željka Obradovića, Nikole Kalinića i Marka Gudurića prethodno porazila Žalgiris iz Kaunasa.

Tekstualni prenos meča pratite na našem sajtu.

StarSport
StarSport

Poluvreme – Na ulasku u sam finiš prvog poluvremena videli smo elej-ap Ćaća i Otela Hantera za novo izjednačenje, pre nego što je CSKA u poslednjih 120 sekundi igre uspeo da pronađe rešenje za veoma dobru odbranu Reala i trojkama Klajburna i De Koloa preuzima vođstvo. Pablo Laso reaguje tajm-autom, Ljulj potom polaže u svom stilu, a Tompkins posle ofanzivnog skoka ipak donosi prednost Realu pred veliki odmor – 46:47

17' – Madriđani su nastavili da se oslanjaju na šut van linije 6,75, ali nije bilo realno da i dalje pogađaju u ovoliko velikom procentu, pa je meč ušao u nešto mirniji ritam i usledila je popularna rezultatska klackalica. Ipak, posle poena Nikite Kurbanova, odnosno nekoliko faulova u napadu, Kerol pogađa i treći put za tri – 38:40.

15' – Nastavila se neverovatna serija španskog sastava, posebno pri šutu za tri poena. Serhio Ljulj beleži svoju prvu trojku, Kajl Hajnc napokon prekida strašan nalet rivala, ali Džejsi Kerol već u sledećem napadu pogađa i po drugi put za tri, iz isto toliko pokušaja, za totalni preokret u Areni – 34:37.

12' – Real odličnim otvaranjem drugog perioda uspeva da izbriše sve pogrešno što je uradio u prvih deset minuta košarke. Fabijan Kozer trojkom pokreće seriju od 11:2, koju zaključuje Trej Tompkins sa iste razdaljine i dovodi 'Kraljeviće' na samo poen zaostatka – 32:31.

I četvrtina:

StarSport
StarSport

10' – Madriđani su i dalje veoma teško poentirali iz igre, pa su to uglavnom činili sa linije za slobodna bacanja. Istovremeno, CSKA je sa stopostotnom uspešnošću koristio probleme sa penalima rivala, a konačan rezultat prvog kvartala, za prvu dvocifrenu prednost, postavio je usamljeni Vil Klajburn iz kornera – 30:20

7' – Entoni Rendolf i Dončić na kratko prekida nalet Moskovljana, ali onda ponovo vezuju nekoliko loših napada praćenih jeftinim greškama i propuštaju prvu priliku da se potpuno vrate rezultatski u meč – 21:14.

5' – Međutim, takvo stanje stvari nije dugo potrajalo, a Higins je nastavio da pokazuje iz napada u napad da je veoma raspoložen za igru. Najpre je pogodio uz faul i realizovao penal, da bi potom fenomenalno zakucao preko Ajona, a u međuvremenu je i Ćaćo Rodriges pogodio za dva i za tri, pa su 'Armejci' ubrzo stigli do nešto osetnije prednosti – 15:9.

2' – Drugo polufinala trojkom otvara Kori Higins, a ni Luka Dončić ni Džefri Tejlor ne uspevaju da uvrate sa iste razdaljine u naredna dva napada. Na ulasku u treći minut Real napokon dolazi do prvih poena, pošto je Gustavo Ajon, koji je fauliran posle ofanzivnog skoka, pogodio oba slobodna bacanja – 3:2.