07. 03. 2017.

ABA: Budućnost deklasirala MZT, Karpoš savladao Zadar

Podgoričani bez većih problema slavili i zadržali šanse da izbegnu Crvenu zvezdu u polufinalu regionalnog takmičenja. Zadar još uvek nije obezbedio opstanak.

Budućnost i dalje ima šanse da izbegne Crvenu zvezdu u polufinalu ABA lige. U pretposlednjem kolu takmičenja su pred svojim navijačima demolirali MZT - 92:61.

Meč je imao rezultatsku neizvesnost samo u prvih 20 minuta, od starta drugog dela je domaći tim podigao nivo igre, brzo stvorio dvocifrenu prednost i samo je uvećavao do kraja.

Kada su košgeterski učinci u pitanju Boris Savović je uz 14 poena imao i 17 skokova, dok je Markus Vilijams pored 10 poena imao isto toliko asistencija.

Kada je stanje na tabeli u pitanju Budućnost je na četvrtom mestu sa 18 pobeda i sedam poraza i u poslednjem kolu bi u teoriji mogla da dođe i do druge pozicije usled boljeg međusobnog skora sa Partizanom i Cedevitom. Da bi se to dogodilo moraju u derbiju kola da savladaju Crvenu zvezdu u Beogradu, a da oba rivala koja su iznad njih dožive poraze.

Crno-beli gostuju Igokei, a Cedevita dočekuje FMP.

Pred početak poslednje utakmice 25. kola između Karpoša i Zadra se znalo da domaćinu trijumf ne donosi ništa, dok bi pobeda gostima obezbedila opstanak. Međutim, izabranici Dragana Nikolića nisu imali nameru da "spuste gas".

Pred svojim navijačima su "sokolovi" savladali Zadar sa 85:79. Na oko četiri minuta pre kraja je hrvatski tim imao četiri poena prednosti (66:70), ali je onda usledila serija domaćeg tima od 10:1 koja je bila presudna za trijumf.

U pobedničkom timu su se istakli Kendrik Peri sa 26 i Dragan Labović sa 16 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Boris Barać sa 22 poena.

U poslednjem kolu Zadar u nedelju dočekuje Olimpiju i imaće novu šansu da obezbedi opstanak, dok će Krka dan ranije igrati sa Cibonom i biti pod imperativom pobede. Ukoliko ne budu slavili u Novom Mestu ispašće iz ABA lige. A ukoliko dođu do trijumfa moraće da navijaju za Olimpiju.

Izvor: novosti.rs