18. 05. 2017.

Leonardo i Đurđević doneli Partizanu nova tri boda

Crno-beli iz Beograda savladali su u gostima Radnički iz Niša sa 1:3, golovima Leonarda i Đurđevića. Gol za domaćina postigao je Dušan Živković.

Partizan je upisao pobedu u Nišu, protiv Radničkog - 1:3 (0:0). I to za titulu, koja je sada od fudbalera Partizana udaljena samo 90 minuta. Posle ovog ubedljivog izdanja i pobede na “Čairu” izabranicima Marka Nikolića je dovoljan i bod u poslednjem kolu u nedelju za 27. krunu čime bi se izjednačili sa Crvenom zvezdom.

Da utakmica ima ogromnu specifičnu težinu moglo je da se primeti tokom prvog poluvremena na svakom delu terena. Domaćin se opredelio da vreba priliku iz kontranapada brzom razmenom pasova, dok su crno-beli nastojali da što više drže loptu u svom posedu kako bi izbegli bilo kakvu opasnost na “kritičnom” delu terena za njih.

Kada je reč o ofanzivnim dejstvima sve se uglavnom baziralo na pokušajima Jankovića i Mihajlovića sa boka, dok se Leonardo bezuspešno borio sa vidno primetnom nervozom, koja je rezultirala sa mnogo više njegovih prekršaja nego konkretnih akcija.

Visoki napon koji je pratio ovu utakmicu nije se odrazio na aktere, pa je osim uvodnog duela Đurđevića i Bulatovića u šesnaestercu domaćina sudija Zoran Široki mogao bez ikakve tenzije da kontroliše zbivanja na terenu. Iz te “šahovske partije” na travnatom tepihu “Čaira” u prvih 45 minuta se izrodila samo jedna kapitalna prilika za Partizan i to posle prekida. Janković je u tom 26. minutu milimetarski precizno pogodio Ćirkovića na drugoj stativi, ali je njegov šut glavom Bulatović sa gol linije sproveo u novi korner.

Početak drugog poluvremena slutio je da će oprez ponovo pobediti želju za nadigravanjem, ali su dve sjajne akcije u roku od samo tri minuta okrenule utakmicu za 180 stepeni. Najpre je Janković u 55. minutu fantastično “provukao” loptu kroz odbranu Nišlija, Leonardo je prihvatio, zaobišao Zogovića i doneo delirijum radosti gostujućih fudbalera koji su kolektivno otrčali pod severnu tribinu da proslave gol kojim je klub iz Humske stavio obe ruke na šampionski pehar.

Radost se još nije ni stišala, a ošamućeni domaćin je u 58. minutu morao ponovo u mrežu. Leonardo se tom prilikom našao u ulozi asistenta kada je omogućio Đurđeviću da ga lob udarcem ponovo prestigne na vrhu liste strelaca.

I treći put je savladan golman Radničkog. Uroš Đurđević je ovog puta bio snalažljiviji u 78. minutu, kada je primio centaršut Vulićevića i sa pet metara zatresao mrežu protivnika. Đurđević je izašao sa terena u 82. minutu, kada ga je zamenio Tavamba.

Dušan Živković je utešio svoj tim golom u 85. minutu. Atraktivnim potezom igrač Radničkog je loptom pogodio unutrašnju stranu stative i ona je završila u golu Partizana - 1:3.

Na kraju bi trebalo pomenuti i odličnu arbitražu Zorana Širokog koji je i pored ogromnog pritiska sa kojim se susretao u danima pred utakmicu i nesumnjivo na terenu posao obavio besprekorno.

RADNIČKI – PARTIZAN 1:3 (0:0)

STRELCI: D.Živković u 85. za Radnički, a Leonardo u 55, Đurđević u 58. i 78. minutu za Partizan. Stadion: “Čair”. Gledalaca: 15.000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 7,5.

RADNIČKI: Zogović 5,5 – Petrović 6, Bulatović 6, M.Živković 6, Stanković 5,5 – Tomić 6,5, Arsić 6, Jovanović 6(od 78. D.Živković -), Stojanović 6,5 (od 66.Popara -), Travančić 6,5(od 72. Mrkić -)– Kojić 6.

PARTIZAN: Stevanović 7– Vulićević 7, Milenković 7, Ćirković 7,5, Miletić 6,5 – Jevtović 7,5, Kosović 7, Janković 7,5 (od 84. Radin -), Mihajlović 7(od 77. Đuričković -), Leonardo 8– Đurđević 8,5(od 82. Tavamba -).

Igrač utakmice: Uroš Đurđević (Partizan)

Izvor: novosti.rs