Crvena zvezda je pobedila Javor u Ivanjici 2:0 (1:0), ali, s obzirom na to da je Partizan slavio u Nišu, po svemu će 29. recka u Superligi biti dovoljna samo za drugo mesto jer bi trebalo čudo da se desi pa da lider u poslednjem kolu bude poražen od Mladosti u Humskoj. Nisu blistali crveno-beli, ali su igrali sigurno i koliko je bilo potrebno, a meč prelomili krajem prvog dela kad su poveli sa bele tačke i ostali sa igračem više.

Bacila je Crvena zvezda prvih 25 minuta, kontrolisala je igru ali nije imala nijednu konkretnu priliku jer se Javor organizovao branio, a, kad je imao priliku, i pretio iz kontre. Eliomar je iz jedne takve (13.) pogodio spoljni deo mreže. Međutim, pritisak koji je su gosti počeli da prave, posle prilika koje su propuštali Kanga, Petković (solo-prodor), Boaći i Plavšić (Karišik izbacio loptu iz gola) doneo je vođstvo sa bele tačke ali i igrača više! Plavšić je proigrao Petkovića, desni bek Zvezde prebacio Kornelijusa koji je igrao rukom i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton! Gelor Kanga je realizovao penal i poveo crveno-bele ka trijumfu.

Brojčano slabiji Javor nije mogao ozbiljnije da ugrozi goste koji su laganom ritmu pritiskali i čuvali loptu ali i osluškivali rezultat iz Niša. Od 60. minuta, kad su crno-beli poveli 2:0, Crvena zvezda je igrala bez nekog preteranog entuzijazma čekajući da sudija Danilo Grujić odsvira kraj. Mičel Donald otklonio je sve dileme oko trijumfa pošto je lepo glavom sproveo loptu u mrežu centaršut Mihaila Ristića, a Ričmond Boaći pogodio je sa penala (Milanović igrao rukom) za deveti gol u sezoni.

JAVOR - C. ZVEZDA 0:3 (0:1)

STRELCI: Kanga u 39. iz penala, Donald u 77. i Boaći u 87. minutu iz penala za Crvenu zvezdu. Stadion: "Kraj Moravice". Gledalaca: 2.000. Sudija: Danilo Grujić (Niš) 7. Crveni karton: Kornelijus (Javor) u 38. minutu.

JAVOR: Đogatović 7 - Terzić 6, Karišik 6,5, Kornelijus 5, Milanović 6 - Mitošević 6,5 (od 58. Tomanović 5), Kolaković 5,5 - Amanović 6, Eliomar 6, Sević 6 (od 69. Maričić -) - Tripković 5,5 (od 79. Obradović -).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - - Petković 7, Frimpong 7, Luković 7, Anđelković 7 - Le Talek 6,5 , Donald 7 (od 85. Vujaklija -) - Plavšić 6,5 (od 71. Vučićević -), Kanga 6,5, Milić 6 (od 55. Ristić 6,5) - Boaći 6.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Petković (C. zvezda)