15. 05. 2017.

Sigurni Real Madrid i Barselona, kiks Atletika i Viljareala

Kolo pre kraja u Primeri, u vrhu tabele ista meta isto odstojanje. Pobede Reala i Barselone, Atletiko i Viljareal uz remi zadržali pozicije, a promene nema ni u dnu tabele.

Kolo pre kraja u Primeri, u vrhu tabele ista meta isto odstojanje. Pobede Reala i Barselone, Atletiko i Viljareal uz remi zadržali pozicije, a promene nema ni u dnu tabele.

U derbiju kola, Real je na Santijago Bernabeu savldao Sevilju 4:1. Naćo i Kristijano Ronaldo doneli su vođstvo od 2:0 Realu golovima u 10. i 23. minutu. Stevan Jovetić je vratio nadu u pozitivan rezultat Sevilji golom nakon samo četiri minuta igre u nastavku.

Ipak, napadi koje je imala Sevilja do kraja nisu bili dovoljni bar za bod, a Real je pobedu potvrdio golovima Ronalda u 78. minutu i Tonija Krosa u 83. minutu, samo nekoliko minuta nakon što je asistirao Ronaldu za treći gol na meču.

Barselona je deklasirala kao gost Las Palmas sa 4:1, Nejmar je postogao het-trik, dok se jednom upisao Suarez. Katalonci su ekspresno za dva minuta bacili na kolena domaćine. Prvo je Nejmar posle asistencije Suareza načeo nejake domaćine, a potom su asovi Katalonaca samo zamenili uloge, pa je Urugvajac povisio na 2:0.

Domaćin je uspeo u drugom deli da priđe na gol minusa, ali je radost kratko potrajala, jer je Nejmar drugim pogotkom vratio Kataloncima dva gola prednosti. Samo četiri minuta kasnije Brazilac je totalno dotukao protivnike het-trikom - 4:1.

Žestoka bitka vodi se za mesta koja vode u Ligu Evrope. Atletik Bilbao nije uspeo da pobedi Leganes, odigrali su 1:1, pa je na šestom mestu sa 63 boda, koliko ima i Real Sosijedad koji je u 86. minutu uspeo da izbegne poraz od Malage - 2:2. Viljareal je posle remija bez golova sa Deportivom peti sa 64. boda.

Izvor: novosti.rs