04. 01. 2017.

Pobeda Atletika, sjajni Kataji u remiju Alavesa

Atletiko Madrida bio je bolji od Las Palmas sa 2:0, dok je meč između La Korunje i Alavesa završen nerešenim rezultatom 2:2.

Ranije tokom dana, odigrani su prvi mečevi Kupa kralja u kom su pobede takođe ostvarili gostujući timovi (Selta i Eibar).

Fudbaler 'Jorgandžija' Koke doneo je prednost u 23. minutu, da bi početkom drugog poluvremena konačan rezultat postavio Antoan Grizman.

Alaves je imao pobedu u rukama, pošto su fudbaleri na odmor otišli rezultatom od 2:0. U listu strelaca upisali su se Santos u trećem minutu i Mendes u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Ipak, u 73. minute Gama postiže pogodak, sjajnim golom kroz noge golmanu gostujućeg tima, da bi u nadoknadi vremena Hosel sprečio poraz domaćina u La Korunji.

Srpski fudbaler i bivši igrač Crvene zvezde Aleksandar Katai igrao je do 76. minuta i pružio odličnu partiju u dresu Alavesa. Priliku je dobio i Nenad Krstičić, koji je izašao dva minuta pre kraja.

Izvor: b92.net