Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Sportski bazar uz SMS poruke prikupio više od milion dinara
Na drugom humanitarnom "Sportskom bazaru", koji zajednički organizuju Jovan Simić iz EXIT fondacije i NURDOR, ukupno je prikupljeno više od milion dinara.

foto: tanjug.rs
Na drugom humanitarnom "Sportskom bazaru", koji zajednički organizuju Jovan Simić iz EXIT fondacije i NURDOR, ukupno je prikupljeno više od milion dinara.
U toj akciji u kojoj su sredstva prikupljana za završetak izgradnje hemato-onkološkog centra u Kliničkom centru u Nišu, od prodaje sportske opreme zarađeno je 452.450,00 dinara, zaposleni u EXIT festivalu dodali su još 150.000,00 dinara, a od SMS poruka koje su slali građani Srbije prikupljeno je dodatnih 426.000,00 dinara.
Na toj humanitarnoj akciji okupio se veliki broj sportista, pisaca, glumaca i drugih javnih ličnosti, a opremu iz svoje sportske karijere prodavali su članovi fudbalskih i košarkaških klubova Crvena zvezda i Partizan, kao i bivši asovi, te predstavnici Fudbalskog saveza Srbije i Košarkaškog saveza Srbije.
Akciju pomoći izgradnji klinike za lečenje dece obolele od raka zajednički su pokrenuli Jovan Simić EXIT fondacija i Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka.
Prva faza izgradnje tog hemato-onkološkog centra je završena, a za drugu fazu i opremanje neophodno je prikupiti oko 400.000,00 evra.
Izvor: tanjug.rs
Nema komentara.