Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Prodaja Telenora: Ima li otpuštanja i promena za korisnike?
Beograd -- Potpredsednik vlade i ministar trgovine Rasim Ljajić je izjavio da ne očekujem drastične promene kada je reč o zaposlenima u Telenoru.
Foto:Thinkstock
"Ne verujem da će tu biti bilo kakvih otpuštanja, ali sam siguran da će biti novih investicija", rekao je Ljajić novinarima.
Ljajić je rekao i da je prodaja Telenora signal za strane investitore, kao i da će PPF obezbediti nove investicije.
Ministar je kazao da će, po ugovoru, u naredna 33 meseca sve poslovati pod firmom Telenora, a "nakon toga će biti promenjen brend i dobiće firma novog vlasnika, pa samim tim i kompaniju pod kojom će poslovati u Srbiji".
"U međuvremenu se ne očekuju nikakve značajnije promene sa stanovišta korisnika", rekao je Ljajić.
Telenor grupa je potpisala ugovor o prodaji poslovanja u regionu centralne i istočne Evrope PPF grupi za 2,8 milijardi evra, uključujući i poslovanje u Srbiji.
"Transakcija uključuje mobilne operacije u Mađarskoj, Bugarskoj, Crnoj Gori i Srbiji i provajdera tehničkih usluga Telenor Common Operation (TnCo), koji su svi u potpunosti u vlasništvu Telenor grupe", saopšteno je danas iz norveške telekomunikacione kompanije.
Nema komentara.