Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Kineski džin stiže u Srbiju: Najveći investitor...
Beograd -- Korporacija Longjuan pauer grup, najveći investitor u vetroparkove u Aziji, namerava da proširi poslovanje po svetu, a u planu su projekti u Srbiji.

Foto:Promo
Kinezi planiraju i proširenje u Poljskoj, Kazahstanu, Kanadi i Sjedinjenim Američkim Držvama.
Predsednik Longjuan pauer grupe, Li Enji, izjavio je da su novi projekti u inostranstvu u "ranoj fazi razvoja", da se odnose na zemlje obuhvaćene kineskom inicijativom "Pojas i Put", te da je u planu ulaganje i u Srbiju, prenosi u današnjem broju Egzekjutiv njuzleter (Executive Newsletter).
"Fokusirani smo na zemlje koje su geopolitički stabilne, imaju zdrav regulatorni okvir i dobro uspostavljenu tržišnu ekonomiju", dodao je on.
Ova kineska korporacija je, inače, objavila početkom nedelje da je neto profit u prošloj godini iznosio 608 miliona dolara, što je rast od 8,4 odsto.
Kompanija, koja je deo najvećeg proizvođača struje na svetu, kineskog konglomerata Čajna enerdži investment (China Energy Investment Corporation), osim u Kini, poseduje vetroparkove i u Kanadi i Južnoj Africi.
Nema komentara.