Povećaj veličinu slova
Vrati na prvobitnu veličinu slova
Samnji veličinu slova
štampaj
štampaj
Pošalji prijatelju
Priveden osumnjičeni za falsifikovanje platnih kartica
Beogradska policija privela je istražnom sudiji Dejana M. (32) iz Beograda zbog sumnje da je izvršio više krivičnih dela falsifikovanja i zloupotrebe platne kartice, saopštio je danas MUP Srbije.
U saopštenju se navodi da je osumnjičeni od, za sada neidentifikovane osobe, u jednom beogradskom kafiću pribavio veći broj platnih kartica, takozvanu "belu plastiku", uređaj "pisač", spisak sa brojevima i pin kodovima platnih kartica PBS Internacional banke iz Danske i instalacioni program.
U stanu svoje majke u Zemunu je pomoću "pisača" svog kompjutera i programa unosio brojeve na "belu plastiku".
Tako pripremljene platne kartice je upotrebio na više bankomata "Unikredit banke" u Beogradu i široj teritoriji Srbije, želeći da podigne gotov novac.
Većina transakcija je bila neuspešna jer su falsifikovane kartice ostajale u bankomatu, navela je policija.
"Jedina dva uspešna podizanja novca obavio je u Novom Sadu i Beogradu. Do sada je utvrđeno da je u periodu od marta do maja ove godine oštetio 'Unikredit banku' u Rajićevoj ulici u Beogradu za iznos od 20.000 dinara, kao i za isti iznos 'Unikredit banku' u Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu", saopšteno je.
Dodaje se da policija nastavlja istragu.
Izvor: Beta
Nema komentara.